Our Virtual World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Apocalyptic World
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMar Mai 02, 2017 9:11 pm Scris de Hanamura

» Drowning Pool
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 6:46 pm Scris de Hanamura

» time to Aokigahara
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 6:07 pm Scris de Invader Lamu

» Un android special (RPG liber)
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 6:05 pm Scris de Invader Lamu

» Naxatras - Naxatras (2015) (Full Album)
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 5:17 pm Scris de Hanamura

» Cel mai activ membru al lunii
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 5:11 pm Scris de Hanamura

» Holla
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 26, 2017 5:07 pm Scris de Hanamura

» Our World
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyMier Apr 19, 2017 4:02 pm Scris de Hanamura

» Unstoppable Mind
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 EmptyLun Apr 10, 2017 6:23 pm Scris de Hanamura

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Flag counter
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Percent_0

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

2 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Mar Ian 10, 2017 4:01 pm

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g

Stiam acum ca politetea era diferita in secolele noastre, dar in perioada mea, te prezentai si tineai minte. A doua intrebare a numelui era pentru oamenii de rand, sau pentru nerespectuosi. Insa, i-am raspuns, fiind recunoscator pentru tot ceea ce facea.
- Lord Adam Van Montfort.
Am luat o gura din lichidul calduros ce mi-a cutremurat tot corpul. Cafeau era buna in secolul asta, iar eu, de obicei nu obisnuiesc sa beau asa ceva.
Am observat ca se uita in ochii mei, asa ca am continuat:
- Recunosc ca este o bataie de cap sa-mi reti numele.
Am spus zambind. Pe langa numele ei, calm, la obiect, normal, al meu parea dur, ciudat si abstract.


Ultima editare efectuata de catre Miuuky in Lun Ian 23, 2017 12:46 pm, editata de 1 ori
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Mar Ian 10, 2017 4:10 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

Cand am stiut ca e gata cafeaua,m-am dus la filtru si am turnat lichidul in doua cesti,apoi una i-am dat-o lui ,iar cealalta am luat-o eu.Nimic nu e mai bun ca o cafea la mijlocul noptii.
-Adam...Scuza-ma ca n-am retinut din prima...Deci...tu chiar vii din trecut? Am intrebat prosteste,stiind deja raspunsul.Wow...supranaturalul.Mereu mi-a placut,desi uneori chiar incepeam sa ma indoiesc ca exista.
Am mai baut o gura din ceasca cu cafea,apoi m-am ridicat de pe scaun si m-am dus spre fereastra,privind luminile orasului zgomotos.
-Deci nu stii cum ai venit aici...nu? Presupun ca vrei sa te intorci. Secolul asta....este unul zgomotos.Inteleg acum de ce erai asa confuz si speriat la inceput si poate chiar inca mai esti. Mi-am intors privirea la el.Imi era mila de el.Voiam sa-l ajut...Cine eram eu sa-l ajut?Nu stiu.Dar chiar daca nu puteam face nimic sa-l ajut sa se intoarca de unde a venit,stiu ca macar sa-l ajut sa se acomodeze cu lumea asta as putea face.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Mier Ian 11, 2017 9:07 pm

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g

- Iti place supranaturalul deci. Interesant...
Spun cu o urma de speranta in voce. Nu stiu mai nimic despre ea, ea nu stie absolut nimic despre mine, deci nu este cazul de marturisiri considerabile.
- Crede-ma pe argintaria mea din beciul palatului meu ca habar  n-am cum am ajuns aici. Uite, acum ti-am spus si unde-mi tin averea.
Spun eu razand, insa era un ras fortat. Nu intelegeam de ce ne purtam asa de frumos cand nu stiam  nimic despre nimic. Ma gandeam ca era un vis la un moment dat, dar am incetat sa cred cand totul parea mult prea real. Daca totul se intampla cu un motiv, alta actiune n-am decat sa ma port frumos.
- Speriat nu sunt, dar sunt destul de confuz. Secolul tau dupa pererea mea ~invechita~ nu cred ca-si are rostul pentru umanitate. Prea multa agitatie, aici aveti prea mult stres, pare ca va taiati singuri din durata de viata. Orice an e important pana la urma.


Ultima editare efectuata de catre Miuuky in Lun Ian 23, 2017 12:46 pm, editata de 1 ori
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Mier Ian 11, 2017 9:18 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

Am ras cand mi-a zis unde-si tine averea.Chiar si in momentele astea,el putea sa faca o gluma sau sa zica ceva amuzant. Era interesant. Nu cred ca un om normal ar putea rade intr-un moment in care se trezeste brusc in alta lume.
M-am gandit putin la ceea ce a zis el.Avea dreptate.Era un secol foarte... toxic,sa zic asa.Poluarea era peste tot,crescand mortalitatea,la fel si bolile.Adevarat ca acum avem remedii pentru multele,dar tot continua sa apara altele noi si mai periculoase.Sa nu uitam de tablete si telefoane si laptopuri si toata tehnologia asta.Ne indeparteaza pe noi,ca oameni fiind.Ne transforma in niste masinarii.Ne strica vederea,adevarat ca ne ajuta la dezvoltarea imaginatiei,dar devenim foarte usor de manipulat si obsedati.
-Ai dreptate...dar n-avem ce face.Oamenii de stiinta creaza ceva nou pe zi ce trece.De la mancare contrafacuta,la tehnologie foarte avansata. Ne vom vedea in curand pe Marte,incercand sa colonizam planeta,cum noi o distrugem pe a noastra... Am zis in timp ce m-am uitat nostalgic pe fereastra,iar.Mi-as fi dorit sa locuiesc in perioada victoriana.Mi se pare...linistit,frumos,natural.Oricum,mai bine aici.Am adaugat lasand o perioada micuta de liniste,apoi continuand.Nu zic ca nu-mi place tehnologia,are intrebuintarile ei,dar prea mult strica.Mi-as fi dorit sa experimentez perioada gentilomilor,balurilor,trasurilor,cand nu existau fabrici care sa polueze aerul si nu era atata galagie peste tot.Cand puteai sa te uiti la cer,vazandu-l instelat,fara sa vezi fum si nori inegriti de microbi si boli.
E clar...ma lasasem euforica.Deja deveneam filosof si nu stiu cat de ok era el sa-mi asculte marturisirile acum.
Ce-i drept...nu mai zisem la nimeni toate astea.Adevarat ca nimeni nici nu m-a mai intrebat...dar nici nu am simtit nevoia sa zic asta.Asa ca fie ca Adam sa vina din acea perioada sau nu,macar am simtit ca puteam sa-i zic lui.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Joi Ian 12, 2017 12:39 am

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g

Am ascultat-o linistit pe Lili. Nu eram de aici, dar puteam sa aflu si singur ca ceea ce a spus era cat se poate de adevarat. Lumea asta e un haos. Stii acel haos pe care-l ai in dulap cand pur si simplu iti este lene sa-ti aranjezi hainele, cam acel haos.
- Imi pare si mai ironic ca tu stii de lumea mea, dar eu nu stiu de a ta. Viitorul e mult mai dur fata de trecut la capitolul asta.
Am spus cu un alt zambet pe fata. In momentul asta faceam haz de necaz. Apoi, ca de umplutura, m-am auzit zicand cateva lucruri care nu-si aveau rostul in conversatie.
- Chiar daca sunt un lord si am fost crescut domneste, fiind politicos cu oricine si galant in fiecare minut al zilei, am momente cand pot sa vorbesc degajat. Ca si acum. N-am mai folosit cuvantul `domnita` de ceva timp, deja.
Mi-am intors capul in alta parte. Voiam sa sune ca si o gluma, dar eram cat se poate de serios prin acele cuvinte.


Ultima editare efectuata de catre Miuuky in Lun Ian 23, 2017 12:45 pm, editata de 1 ori
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Joi Ian 12, 2017 9:17 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

Adam stia sa faca haz de necaz.Dar era bine asa.Decat sa se panicheze ,era mai bine sa fie pozitiv si sa se amuze de situatie,apoi sa incerce s-o rezolve.
-Da...pai nu e ca precum n-ar fi carti despre istorie sau filme... Am zis zambindu-i,luand telecomanda de la televizorul din bucatarie si dandu-i drumul la un program despre istorie.
-Oh,vai,draga,dar ce degajat. Am zis razand ironica.Nu-ti fa griji.Poti vorbi cum vrei,numai sa nu intreci limita,adica sa nu injuri un strain pe care nu-l stii sau un om important.In schimb,poti vorbi cat de "degajat" vrei. L-am asigurat,in timp ce l-am lasat sa admire canalul de TV. Oare il lasam sa vada prea mult din viitor?
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Sam Ian 21, 2017 4:09 pm

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g

Am inceput sa rad la vorbele ei iar apoi am continuat:
- Eu oricum nu injur. Bine, poate ca mint, dar educatia mea intr-un fel nu ma lasa sa fac asta, stii?
Apoi am observat ca am terminat d ebaut acea ceasca cu cafea si i-am dus cana pe masuta de langa celelalte cani spalate. Voiam sa o spal, dar acum probabil aveam treburi mai importante de facut.
- Deci...


Ultima editare efectuata de catre Miuuky in Lun Ian 23, 2017 12:45 pm, editata de 1 ori
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 22, 2017 4:40 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

I-am zambit cand mi-a zis ca educatia lui nu-l lasa sa injure.Asta m-a amuzat putin. Barbatii de pe vremea lui erau asa diferiti de cei din zilele de azi. As zice,complet diferiti.
-Deci... Am repetat dupa el incet,privind in jos. Te-ai mai calmat.Asta e bine. Am zis zambit subtil.Presupun ca nu stii cum sa te intorci inapoi...asa ca...vrei sa te invat cate ceva despre lumea asta,sa te descurci aici?Mi-am ridicat privirea si m-am uitat de la barbia lui in sus,pana la buze,apoi nas si apoi ochii lui.Mi-am fixat ochii pe ai lui.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Lun Ian 23, 2017 12:44 pm

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g

M-am uitat adanc in ochii ei si am incercat sa-i arat seriozitate in ceea ce a spus.
- De ce as vrea sa ma descurc aici?
Am spus incruntandu-ma. Mi-am pierdut controlul. Nu e prea usor sa ti se intample asta. Deloc usor. Mi-am dus o mana prin par apoi am continuat:
- Scuze...doar ca...
M-am intins pe scaun. Nu voiam sa ma aobisnuiesc, sa ma familiarizez, dar sincer acum, chiar nu aveam de ales.
- Pana plec de aici chiar trebuie sa ma acomodez. Mersi..
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Lun Ian 23, 2017 10:32 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

De ce n-ar vrea sa se descurce aici? Cu cat stie mai multe din viitor,cu atat ii va fi mai bine in prezentul lui...adica in trecut.Gandindu-ma...daca as fi un nobil care a calatorit in timp,as incerca sa invat cat mai multe din viitor ca sa le inventez in trecut si sa devin celebru.
-Da...Pai daca nu ai vrea sa te acomodezi aici,problema e ca ,nestiind cand te vei putea intoarce inapoi, ai da de multe belele. Fiindca,stii, e destul de...foarte diferit aici de cum era in trecut.
Am zis ca apoi sa ma intorc spre fereastra.M-am uitat la peisaj,apoi cand am vrut sa-mi intorc privirea spre veranda,am vazut 3 barbati solizi stand in fata blocului,uitandu-se la mine.
M-au luat fiorii.Erau asa ...horror.Ce naiba e cu aia?
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Joi Feb 09, 2017 10:44 am

Lord Adam Van Motford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Li5Ch1g


Am vrut sa o aprob, dar privirea ei m-a facut sa-mi uit cuvintele din gura. Era speriata. Acum ca stateam sa analizez situatia simteam cateva prezente si nu erau oameni normali. M-am intors si am observat figurile, m-am concetrat asupra lor si au plecat. I-am speriat. Pot sa trasmit lucruri intr-un anumit fel, cu privirea mea. Ochii mei devenind rosii ca sangele, reusind sa transmita anumite dorinte. Pentru ca da, cam asta faceau vampirii, iar eu aveam mai multa putere decat multi altii.
M-am intors spre fata si am afisat un zambet. Trebuie sa para ca n-a vazut nimic. Nu stiam inca cei cu ei aici, la fel de bine cum nici eu nu stiam ce caut aici.
- E totul bine?
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Mier Feb 15, 2017 7:28 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Ofojld

Brusc am simtit un vanticel usor in incapere,care mi-a miscat firele de par.I-am simtit prezenta lui Adam in spatele meu,insa nu m-am intors.Eram impietrita cand ma uitam la acei tipi ciudati. Dar se pare ca atunci cand l-au vazut pe Adam au plecat. Sau poate doar mi s-a imaginat? Vai...sper sa nu ma fi bagat in ceva periculos ajutand un strain.
M-am intors spre Adam,care-mi zambea usor si am dat din cap.
-Da...totul e bine! I-am zis incercand sa-mi sterg confuzia de pe fata.Deci...Ce-ai vrea sa stii despre lumea asta? Am intrebat schimband brusc subiectul.Trebuia sa-mi iau mintea de la acele persoane dubioase.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass - Pagina 2 Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum