Our Virtual World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Apocalyptic World
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMar Mai 02, 2017 9:11 pm Scris de Hanamura

» Drowning Pool
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 6:46 pm Scris de Hanamura

» time to Aokigahara
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 6:07 pm Scris de Invader Lamu

» Un android special (RPG liber)
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 6:05 pm Scris de Invader Lamu

» Naxatras - Naxatras (2015) (Full Album)
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 5:17 pm Scris de Hanamura

» Cel mai activ membru al lunii
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 5:11 pm Scris de Hanamura

» Holla
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 26, 2017 5:07 pm Scris de Hanamura

» Our World
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyMier Apr 19, 2017 4:02 pm Scris de Hanamura

» Unstoppable Mind
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass EmptyLun Apr 10, 2017 6:23 pm Scris de Hanamura

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Flag counter
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Percent_0

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

2 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Joi Dec 29, 2016 8:38 pm


Intr-o lume obisnuita in care realitatea nu mai e ceea ce pare,iluziile devenind noua moda de a o exprima,destinul decide sa-si joace rolul si sa uneasca doua suflete.
Intr-o lume in care iti petreci cea mai mare parte a vietii facand ce nu trebuie, iar o buna parte a ei, nefacand nimic, universul decide sa schimbe acest lucru pentru doua persoane.
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 2pqtdvt

Secolul 21,secolul tehnologiei,realitatii virtuale.
O femeie obisnuita,barman la un bar deschis numai noaptea.
Un barbat,lord chiar, din secolul 18 este ,pus de destin, sa-i ofere o vizita neasteptata.
Iar atunci cand ciudateniile noptii incep sa o vaneze pe fata,lordul va trebui sa aiba grija de ea,caci ea e singura care nu s-a speriat la aflarea secretului lui intunecat.
Dar ce se intampla cand destinul are multe joculete pregatite pentru cei doi?
 



Irathy

Lilianna Lambrion
-are 23 de ani
-lucreaza ca barman la un club
-are o pasiune ciudata pentru supranatural
-ii plac misterele
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Vin Dec 30, 2016 10:44 pm

Lord Adam Van Montford
ﱢ ﱡ ﱠ ﱟ   un simt al umorului destul de dezvoltat, crede el
ﱢ ﱡ ﱠ ﱟ   un spirit sarmant
ﱢ ﱡ ﱠ   douazeci si sapte de ani traiti doar in puf
ﱢ ﱡ ﱠ ﱟ   lord de prima clasa, nimic mai mult, nimic mai putin.
ﱢ ﱡ ﱠ ﱟ  isi pierde timpul in sedinte, ezitand conflicte si facand targuri.

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Sam Dec 31, 2016 5:01 am


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Ma plimbam pe strada.Noapte,cer instelat,oameni multi,galagie ca de obicei,ca la orice alta ora.Pana la urma,era un oras aglomerat,plin de turisti si de lume de tot felul.
De obicei,la ora asta, faceam bauturi in clubul la care lucrez.Insa,s-au decis sa-mi dea ceva mai "liber". Si am ajuns afara,sa impart pliante cu clubul si reducerile de ultim moment.
Ma plimbam prin oras,impartit cate un pliant fiecarui om care indraznea sa se uite la mine.Daca stateau,aveam sa le zic si cate ceva despre club.
Am observat un subiect mai interesant.Parea pierdut si confuz si totusi m-am dus spre el,intinzandu-i un pliant.Cred ca era un cosplayer sau unul din actorii de la teatrul de peste drum.
-Buna seara,va rog sa vizitati clubul Mirage.Va asigur ca o sa va indeplineasca asteptarile.Reduceri de 10% la fiecare bautura cumparata,nu ratati oferta.Mai tine doar 3 zile! Am zis ca precum viata din mine s-ar fi scurs.
Nici nu stiu de cate ori am zis asta noaptea asta.Parca nici nu mai stiam ce inseamna ceea ce ziceam,doar repetam ca un papagal.

off: da,persoana aia esti tu=]]
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 9:18 pm

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

-Pff...cat de plictisitoor.
Imi spun in minte de atat de multe ori incat credeam ca am abuzat din punct de vedere psihologic la acest cuvant. Stateam pe un scaun, pot spune, rafinat, iar ceea ce auzeam ma obosea teribil. Micul mos din fata mea doar voia sa faca un negot si Doamne, avea atat de multe argumente pentru care noi  ar fi trebuit sa-i acceptam oferta, incat parea mult prea greu de crezut. Pentru a mia oara, de ce trebuie sa suport asta?
La un moment dat m-am saturat sa stau ca un om nefolositor, departe de cuvantul util, asa ca, mi-am fluturat mana de doua ori in aer in semn ca voiam sa plece din fata mea. In cele din urma unul dintre gardieni a venit.
- Va roog! Accepta sire! Lord al tuturor timpurilor! Neamul meu moare!
Il aud spunand pe mosneagul pe care acum stateau toate privirile. `Grozav`, imi spun.
- Daca ai stii de cate ori am auzit asta...
Dezgustul din vocea mea era vizibil. Era clar ca n-o sa accept. Nu sunt prost. Ajutorul lui, era compromisul meu, iar compromisul asta aducea moartea, sunt sigur.
- Acum ca am terminat cu el, putem sa ne acupam de...
N-am apucat sa termin ceea ce aveam de spus pentru ca o ceata greoaie s-a asternut pe ochii mei, iar auzul meu fugea odata cu imaginea. Corpul meu devenea greoi, iar vocea imi disparuse. Mi-am inchis ochii pentru a-mi reimprospata memoria, iar intentia mea era sa-i tin ceva timp asa.
Partea prosta a fost cand i-am deschis. Tronul, servitorii, gardienii, acel batranel, mana mea dreapta? S-au dus. Tot ceea ce vedeam erau lumini, mult prea multe lumini si...oameni? Atat de multi oameni incat credeam ca visez. Imbracati dubios, agresivi, unii nepasatori. Era o evolutie constructiva? Erau niste asezari mult prea mari, cateva turnuri inalte, eram in cursul unui razboi? Ameteala s-a dus si  incet, incet, imi recapatam auzul. Am regretat amarnic cand s-a intamplat asta. Erau zgomote peste tot! Nu distingeam nimic de nimic, auzul meu era fin, eram panicat. Ma uitam in stanga, in dreapta. Toti treceau pe langa mine, toti se uitau ciudat la mine. Nu stiam unde sunt si mai ales, nu intelegeam ce se intampla.
O figura a aparut in fata mea, o fata. A pronuntat o propozitie parca spusa robotizat din care, sa fiu sincer, n-am inteles o iota. Voia sa-mi acorde o hartie. Ce-i cu asta? Voia sa-i acord un negot? Dupa cum am spus, nu sunt asa bun cand vine vorba de el.
Eram dezorientat, asa ca mi-am incercat norocul.
- Scuzati-ma domnita, dar, flerul meu s-a dus odata cu mirajul castelului. Unde ma aflu mai exact, daca nu va deranjez?
Totul era mult prea ciudat si speram ca raspunsul ei sa nu fie la fel.
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 9:36 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Puteam observa pe chipul tipului dezorientare si confuz.Nu-mi zi...era un cosplayer?Fiindca dupa cum il vedeam imbracat si cum se comporta,cam asa parea.Dar ce sa faca la ora asta pe strada?Conventiile nu erau asa de tarziu si stiu asta fiindca am fost la cateva.
Parca m-a lovit brusc o unda de judecata. Trebuia sa fie cineva care promova un restaurant tematic sau ceva de genul,fiindca asta ar explica totul.
M-am gandit sa-i joc jocul.
-Domnule,va aflati in New York,cel mai mare oras din Statele Unite.Daca vreti,draga domnule,va pot fii ghid al acestui oras imens si zgomotos. Am zis privindu-l putin amuzata. Cam imi bateam joc de el...Da nu-mi pare rau.In sfarsit,dupa cateva ore de plictiseala imensa si de vorbit ca un papagal ,puteam sa fac o conversatie,chiar daca in batjocura,cu cineva.
Nu cred ca m-ar fi pus sa-i arat cu adevarat New York-ul...prea mare,prea putin timp.Dar ...daca chiar era nu stia unde e,poate e un turist,ce stiu eu.Un turist in drum spre ceva. Daca ar fi un turist,l-as duce la un punct de localizare si i-as da o harta,poate l-as ghida putin,nu m-ar deranja asa tare.As avea cu cine sa vorbec in timp ce impart si restul pliantelor.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 9:56 pm

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

Era politicoasa si chiar mi-ar prinde bine un o astfel de servitoare. Un astfel de model, imi plac astfel de angajati. Intrebi, iti raspund si este un bonus daca ti se adreseaza in favoarea ta, ca doar cum, sunt un lord, trebuie sa te porti exemplar cu mine.
Am afisat un mic zambet pe fata si i-am raspuns la fel de cuviincios.
- Ahh, dragele State, acum in revolutie. Iti multumesc draga fecioara, iar eu, chiar te rog sa mi-l arati. N-am prea fost pe aici, dat fiind faptul ca Marea Britanie isi cere suprematie asupra Americii. Atat de mare, spectaculos. Hai sa mergem!
Ma simteam bine sa fiu rasplatit cu comportamente descifrabil de potrivite, insa, m-am uitat in stanga, m-am uitat in dreapta, unde era? Acea cale usoara prin care te deplasezi dintr-un teritoriu in altul...
- Scuza-ma, dar, unde ne este trasura?
Spun vizibil confuz, poate chiar putin deranjat. Cum puteai sa te duci in departele frunzelor cazute fara una ca ea?
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 10:03 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Am vazut cum a inceput sa-si afiseze un zambet mic,insa a disparut imediat dupa ce s-a uitat dintr-o parte intr-alta,zicand ceva de o trasura.
Zicea ceva de Marea Britanie si suprematie asurpa Statelor Unite si ...ce naiba?
-E prima data cand veniti pe aici,domnule? Il intreb,inca jucandu-mi rolul.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 10:11 pm

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

- Da, ti-am spus si motivul.
Zgomotul din jurul meu inca continua, parca n-ar fi vrand sa se termine niciodata. Imi tiuia o ureche, iar acum mi-as fi dorit ca auzul meu extrem de sensibil sa dispara.
- Draga domnita, putem sa mergem intr-un loc mai calm cu oameni mai linistiti? Poate mai putine lumini. Nu sunt obisnuit cu astfel de lucruri, nici n-am mai vazut asa ceva pana acum...Stephen Gray de abia a descoperit calea prin care se transporta lumina, iar voi aveti lumina peste tot? Cum este posibil?
In timp ce incercam sa-mi confesez nemultumirile cu privire la tot ceea ce ma inconjura, am avut acea revelatie. Energia electrica nu era un subiect fin, se baza pe intreaga umanitate. Era dubios. Ce era aici?
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 10:20 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Ce prostuta sunt.Da,imi zise ca e prima oara cand vine pe aici.De ce naiba l-am mai intrebat?In fineee,se mai intampla sa ma pierd printre cuvinte.N-ar fi ultima oara,oricum.
Dar vad ca stia istorie.Nu ma asteptam sa o faca sa sune...de parca abia s-ar fi intamplat.Era orasul asta mai luminos ca oricare altul?Nu am mai vizitat alt stat ,dar ,dupa cum vedeam la televizor,mie imi parea ca e cat de cat ok...adica era mai multa poluare,mai mult zgomot,dar luminile par la fel ca in alte orase de la televizor.
M-am mai uitat o data la tipul din fata mea si am ridicat o spranceana.Arata bine.Par lung si alb,dar se vedea ca e ingrijit,era inalt si bine facut,iar hainele acelea...cum sa le descriu?Parca erau special facute pentru o roialitate din trecut.Acele detalii...woaw.
-Am putea merge intr-un pub linistit,de la capatul strazii. I-am zis,acceptandu-i oferta de a merge intr-un loc mai linistit.Daca asta era o intalnire,woaw. Nu mai avusem una de ceva timp si tipu asta era o bunaciune.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 10:33 pm

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

- Intr-un pub? Ce este acesta? Un asezamant cu servitori gata expusi?
Intreb debusolat. Ce erau cu aceste cuvinte noi? Am observat ca se uita mai devreme la mine, dar eu, in schimb, nu-mi permiteam sa ma uit asa la ea. Era o domnita iar eu de abia am cunoscut-o si acum ca vine vorba, nici nu-i stiam numele.
- Am uitam sa ma prezint, scuza-mi proasta crestere.
M-am apropiat de ea si i-am luat mana, aplecandu-ma usor pentru a o saruta si am continuat:
- Eu sunt Lord Adam Van Montford, marele stapan peste hotarele Poloniei. Cu cine am marea placere sa vorbesc, domnita?
Acestea fiind spuse i-am sarutat mana. Asteptand un raspuns din partea fapturii mici si delicate din fata mea. Intr-un final, nu m-am abtinut si m-am uitat la ea.
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 10:40 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Ce servitori visa?Cred ca servitori nu mai existau decat in casele milionarilor.Si nu e numeau servitori,ci menajere. Dar ce stiu eu,doar nu locuiesc intr-una.
Barbatul din fata mea a inceput sa se prezinte,luandu-mi mana si aplecandu-se in fata mea.Lord?Stapan peste "hotarele" Poloniei? Cine naiba e tipu asta?
-Ok...Liliana Lambrion.Imi poti spune Lili.
Am zis oprindu-ma din a-i juca joculetul.Deci...poti sa te comporti...normal acum?Adica...stii,lumea se uita la noi. Am zis privind in jur,observand ca erau cativa oameni care se uitau la noi,de cand acest lord s-a aplecat sa-mi sarute mana.Asa maniere mai rar sa gasesti.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 10:54 pm

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

- Lili? Ce nume incantator.
Am stat putin pe ganduri, iar apoi am realizat ca ceea ce spusese nu era in regula.
-Sa vorbesc normal? Dar domnita, adica...draga Lili, acesta-mi e limbajul.
Spun sincer. Se uita lumea la noi, dar, nu era normal? Eram un lord si probabil ei stiau asta, iar un motiv in plus era ea.
- Normal ca ne tintuiesc din privirile curioase. Doar stau cu o zeitate a puritatii aici, la doi pasi micuti distanta.
Zambetul meu nu a incetat sa apara. Mereu am fost sarmant cu fetele, mai ales fetele frumoase. Nu puteam sa risc sa ma comport ciudat, trebuia sa fiu politicos. Gradul si circumstantele de fata nu-mi permiteau sa fac altceva.


Ultima editare efectuata de catre Miuuky in Dum Ian 01, 2017 11:05 pm, editata de 1 ori
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 11:03 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Acela ii este limbajul?Pai ...ori vine dintr-o familie de moda veche,ori nu stiu...inca o juca un rol.E prea politicos,nici macar la un bal,ceva,baietii n-ar fi asa.Si stiu din proprie experienta.
Si cand a zis ca sta cu o zeitate a puritatii,stiu ca obrajii mi s-au facut rosii.Nu mi s-a mai zis niciodata asa.A fost ciudat...si dragut.Dar,din nou,cine vorbeste asa?
Saturandu-ma ca oamenii sa se tot uite la noi,l-am luat de brat,tragandu-l dupa mine intr-o alee mai putin populata,pe care de obicei,nu stiu de ce,oamenii o evitau.
-Esti interesant,ce pot zice... Am adaugat ,tragandu-mi rasfuflarea dupa ce am fugit cu el sa-l aduc pe aleea asta.Pacat ca in zilele noastre,barbatii nu mai sunt la fel de politicosi ca tine. Am mentionat aproape in soapta,desi stiam ca m-a auzit.De unde mai exact esti?Nu credeam ca mai sunt oameni ca cei din secolul 18.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 11:18 pm

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n


Nu a fost prea respectuos ca m-a tras asa de maneca. Chiar deloc, dar am trecut cu vederea incercand sa ascult vorbele fetei.
- Iti multumesc.
Am spus surprins. Stiam ca multe fete ma credeau atractiv, sarmant, superb, splendid, si inca multe alte complimente, dar recunosc ca nici macar una nu a venit la mine sa-mi spuna ca sunt interesant. Este un nou cuvant pentru persoana mea.  
Urmatoarea fraza m-a facut mandru, dar foarte confuz in acelasi timp.
- Vrei sa spui ca doar eu ma comport asa? Imposibil! Gradual, fiecare domn se comporta asa cu lumea din afara curtii si chiar si inauntrul ei. Curte, desigur, fiind un cuvant propriu-zis, dat fiind faptul ca domnii stau intr-un castel.
Spun dintr-o suflare, stant drept si impunator. Apoi a continuat, iar eu m-am simtit nevoit sa raspund.
- Ti-am spus. Sunt stapan peste hotarele Poloniei. Dar, ai dreptate, sa-ti spun mai exact. Stau chiar in centrul ei, in marul discordiei cum imi place mie sa-i spun. Stau in Warszawa. Cunoscut pentru poporul dominant si bogat. Misteriosul oras.
Apoi mi-am amintit inceputul conversatiei noatre si am continuat.
- Iar tu, draga Lili, nu mi-ai raspuns la intrebare. Cum este posibil sa aveti atat de multa lumina transportata?
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 11:29 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

-Nu sunt prea buna la istorie sau geografie sau din astea...dar sunt destul de sigura ca nu mai sunt "domni" din astia,de care vorbesti tu,care sa locuiasca in castele. Am zis privindu-l putin cam ciudat.
Ok...deci un polonez din centru,nu stiu despre Polonia cam nimic,dar sa speram ca e ok.
-In zilele noastre, stii tu...anul 2017, noi ne gandim sa colonizam Marte.Lumina de pe strazi nu e nimic,pe langa asta. Am zis incepand sa rad. El era chiar...interesant.Nu mai vazusem pe cineva ca el.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Dum Ian 01, 2017 11:41 pm

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n


- 2017?
Am intrebat confuz. Apoi mi-am amintit, ca in intrebarea pusa exista si un ~oameni ca cei din secolul 18~.
Ma uitam la ea, apoi la strada. Incercam sa analizez ceea ce se-ntampla. Ma speriasem. N-am mai fost atat de speriat inca de la o varsta frageda. Mi se juca o festa? Daca da, era una mult prea buna pentru a fi conceputa de o micuta fata. Am alergat spre strada. Ma uitam in jurul meu. Niste chestii zgomotoase plimbau oamenii. Probabil voiau sa urmeze ideea trasurii mele. Oameni vorbeau in niste cutii pe care le tineau la urechi. Auzeam tot ce spunea fiecare om. Lumini puternice, cladiri mai mari decat castelul meu. Daca nu eram obisnuit cu situatii tensionante, acum as fi avut un atac de panica.
M-am intors disperat la fata, iar manierele mi-au trecut.
Am luat-o de brate, nu prea tare, dar astfel incat sa-mi simta nervii.
- Asta e o strengarie? Esti vreun ilar? Nu e haios, iar tu poti ajunge in carcera daca nu incetezi cu toate aceste baliverne.
Limbajul meu a ramas unul elevat, dar furia se putea observa in ochii mei. Trebuia sa am grija cu furia, nu vreau sa fac acum o scena plina de sange.
- Asta-i anul 1729, secolul 18. 2017? Te crezi imblanzitor al timpului?
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Dum Ian 01, 2017 11:51 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Era foarte confuz tipul asta.A fugit la marginea strazii si s-a uitat la oameni.Era agitat,confuz,parca pierdut.Apoi s-a intors la mine si m-a apucat de brate,strangandu-ma destul de tare.
-Ilar? Intreb privindu-l ciudat.Ce naiba inseamna ilar?N-am mai auzit cuvantul asta niciodata.Sunt multe cuvinte pe care nu le stiu din vocabular,dar de obicei oamenii le ignora pe alea mai putin folosite.
Asta se crede in 1700 nu stiu cat o zis? Ce naiba...e nebun!
Mi-am ridicat mainile brusc,eliberandu-ma din stransoarea lui si m-am indepartat de el.
-Esti nebun! Nu-i de mirare ca te comporti asa. Am zis privindu-l urat,apoi m-am intors cu spatele la el,incepand sa pases si sa ma indepartez de el.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Lun Ian 02, 2017 12:09 am

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

Se indeparta, iar asta ma deranja foarte tare. Nici n-a avut bunul  simti sa stea in fata mea si sa continuam ce incepusem. Era de inteles sa fiu nervos, vorbea doar prostii.
In timp ce am reflectat la actiuniile ei, fata a avut timp sa se indeparteze spre acea zona care ma debusola, asa ca, trebuia sa actionez rapid altfel o s-o pierd in acea multime.
Mi-am folosit capacitatea de a merge rapid, astfel am ajuns in fata ei. Am luat-o de o mana si am dus-o inapoi in acel loc intunecat si sumbru, in acelasi mod rapid cum am ajuns in fata ei. Am lipit-o de perete si m-am uitat adanc in ochii ei. Nu se observa nici macar o urma de panica, panica in sensul de minciuna, insa panica propriu-zisa exista, pentru ca, un barbat masiv a impins-o intr-un zid.
Am slabit stransatura si am privit-o milos pe fata.
- Tu chiar spui adevarul...chiar nu stii ce se-ntampla...
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Lun Ian 02, 2017 12:18 am


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Cand am ajuns la marginea aleei intunecate,am simtit brusc un vant usor,care nu stiu de unde a venit.Am clipit si tipul era chiar in fata mea.M-a luat de mana si ,clipind iar,m-am trezit impinsa intr-un zid.Acesta m-a lipit de perete si s-a uitat in ochii mei,afirmand ca spun adevarul.
M-am speriat putin vazandu-i viteza surpanaturala.Si fiind lipita de un perete,de un strain,m-am simtit foarte slaba si neputincioasa.
M-am chinuit sa ies din stransoarea lui,insa in zadar.Era mai puternic.
-Da-mi drumul,daca nu vrei sa chem politia! Am zis vizibil enervata,privindu-l urat in ochi.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Lun Ian 02, 2017 12:40 am

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

Am observat cum acea frica crestea in ochii ei, iar apoi am realizat ca faceam totul intr-un mod gresit.
- Imi...imi pare rau.
M-am departat de ea. Si m-am uitat mult mai intens in ochii ei negrii, continuam sa spun:
- Uite ce e, eu, nu inteleg nimic. Acum cateva minute eram pe tron, iar distribuitori din alte taramuri veneau sa faca negot cu mine si...apoi totul s-a lasat intr-o ceata imensa, nu auzeam nimic si nu puteam sa ma misc. Intr-un final simturile mi-au revenit si m-am trezit fix cum m-ai gasit, m-ai debusolat ca niciodata.
Am spus intr-un suflu cu o privire cat se poate de sincera. Speram sa ma creada, speram sa-mi impartaseasca cateva lucruri, sa ma ajute, pentru ca, eu chiar cred ca de data asta am dat-o in bara, rau de tot!
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Lun Ian 02, 2017 12:58 am


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Tipul ,al carui nume nu l-am retinut, mi-a dat drumul si m-a lasat sa ma dezlipesc de perete,cerandu-si scuze.
I-am ascultat mica povestioara,privind nedumerita.Nu parea sa minta.Nu afisa niciun tic care sa arate ca minte.Unii isi muscau buzele,altii clipeasu mai alarmat,unii respirau mai rapid sau altceva.Dar el nu.El era perfect normal,ca precum ar zice adevarul...insa ceea ce zicea nu suna deloc normal.
-Asta e ultimul lucru pe care ti-l amintesti...nu? Intreb ,incepand sa-mi para rau pentru el.
Ori lucrul meu preferat,supranaturalul,s-a intamplat. Ori o luase razna. Dar nu parea nebun...insa vorbele lui...As prefera sa cred ca ,in sfarsit, s-a intamplat ceva "ireal" in aceasta lume si am fost de fata.
Nu-mi parea periculos...chiar si cu viteza lui,cu puterea lui,cu masculinitatea lui...nu imi parea periculos.Si aveam de gand sa fac ceea ce nu mai facusem pana acum.Sa invit un strain la mine.
-Vrei sa vii la mine acasa...vorbim in timp ce te ajut sa te mai calmezi? Il intrebm privind in alta directie,simtind stanjenirea.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Lun Ian 02, 2017 1:18 am

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n

- Da, ultimul lucru. Nu faceam nimic ciudat, asta faceam eu de obicei. Putin straniu, nu-i asa?
Am ascultat atent ce avea de spus iar apoi mi-am marit ochii. Sa merg la ea acasa? Suna imbietor, chiar m-ar ajuta.
- Ai face asta pentru mine?
Spun cu zambetul pe buze. In mod normal, din timpurile mele, un domn invita fetele la el acasa, iar asta printr-o invitatie fitoasa, cu cerneala neagra pe o hartie ca pentru harti, maro. Insa, ce stiu eu acum? Ea stie in acest moment mult mai multe decat voi stii eu vreodata.
- Tu esti ghidul meu, tanara Lili.
Doar ea era acum salvarea mea.
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Lun Ian 02, 2017 1:27 am


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

Se vede ca era uimit de invitatia mea.Sfinte sisoie,si eu eram. Era prima data cand invitam un barbat acasa la mine,dapai un necunoscut.Dar...imi parea asa de...nu stiu daca o faceam fiindca imi placea cum arata sau fiindca voiam sa-l ajut.Si nici nu stiam ce ma facea sa nu-l las singur si nici de ce eram asa de "ospitaliera".
Am oftat si am scos din buzunar telefonul.Am apelat un taxi si in 5 minute a ajuns.
M-am urcat in taxi,asteptand ca el sa faca la fel.Dupa vreo 20 minute cu taxi-ul,am ajuns in sfarsit in fata blocului meu si am coborat,nu inainte de a-i plati taximetristului.
Am intrat in scara blocului,luandu-l de mana pe "lord" ,indreptandu-i atentia la scari,fiindca cum se uita de uimit la tot,as fi pus pariu ca nu le-ar fi vazut si ar fi cazut. Am urcat 2 etaje si am scos cheile apartamentului.
Am deschis usa si am intrat inauntru.Am aprins luminile si televizorul.Dupa ce a intrat si el,am inchis usa,apoi l-am luat iar de mana,tragandu-l incet spre bucatarie,unde l-am pus sa se aseze pe un scaun.
-Sper ca ti-a placut micuta plimbare cu taxi-ul. Am zis amuzata,in timp ce am pus sa se faca un ibric cu cafea.Vrei cafea? Il intreb,priivindu-l.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Miuuky Joi Ian 05, 2017 3:45 pm

Lord Adam Van Montford
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass 15820160_393367717669146_891440860_n


Un tur mult prea zgomotos, dar neasteptat de interesant a indraznit sa-mi apara-n fata ochiilor. Acest oras, New York, nu ma asteptam sa fie pe placul Americii.
Drumul nu a fost atat de lin, dar a fost sublim. Am aflat intr-un final ca conducatorii de transporturi metalice nu sunt atat de rabdatori ca cei de caleasca. Au un vocabulat mai ~antrenat~ sa spun asa.
Lena ma tinea de maini cand am ajuns in acel loc, destul de ciudat cu scari. Stiam ce sunt scarile, aveam scari, nu stiam ce-i exact aceasta incapere. Cum se numea mai bine spus.
Rapid am intrat in acel loc destul de dragut, dar deloc comparabil cu al meu, unde Lili a aprins o cutie vorbitoare si n-am avut timp sa ma minunez prea mult pentru ca am asaltat intr-o alta incapere unde probabil era doar mancare. Bucataria, locul cu bucate.
M-am asezat, iar linistea s-a spart intr-un final:
- Oh, deci acel transport se numeste taxi. Bine de stiut.
Intr-un final, vorbea de ceva ce-am auzit si eu si puteam sa aprob sau dezaprob.
- Ah, o cafea? Mi-ar placea mult, multumesc!
Miuuky
Miuuky
new
new

Taur Sarpe
Mesaje : 18
Puncte : 13600
Reputatie : 0
Varsta : 23

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Irathy Vin Ian 06, 2017 9:17 pm


Lilianna Lambrion
[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Ofojld

-Da.Taxi...este o masina care ...sa spun,e in gen o caleasca din zilele de azi.Cand il chemi,vine rapid si te duce unde vrei,contra cost,desigur. Am zis in timp ce am pus cafeaua la facut in filtrer.
Pana era gata,m-am asezat la masa,in partea opusa lui.
-Lord si mai cum te chema? L-am intrebat examinandu-l de sus pana jos,pana cand privirile ni s-au intalnit.
Irathy
Irathy
Administrator
Administrator

Rac Sarpe
Mesaje : 100
Puncte : 24553
Reputatie : 2
Varsta : 22
Localizare : Gallifrey

https://ourvirtualworld.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass Empty Re: [Rpg+Miuuky] Reverse the hourglass

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum